Про використання дронів в журналістській роботі. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

  • Читати 15 разів

«В нашій редакції з’явився дрон. Які правила його використання і де не можна  запускати?»

 

На запитання відповідає медіа-юрист  Ігор ФЕДОРЕНКО.   – Організація та порядок використання повітряного простору регулюється: Повітряним кодексом України; Положенням про використання повітряного простору України, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 954; Авіаційними правилами України «Правила використання повітряного простору України» затверджені Наказом Державної авіаційної служби України, Міністерства оборони України 11 травня 2018 року № 430/210 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2018 р. за № 1056/32508).

   Якщо ваше безпілотне повітряне судно масою до 20 кг, то відповідно до вимог пункту 4 розділу ІІ Правил використання повітряного простору, польоти виконуються без подання заявок на використання повітряного простору, без отримання дозволів на використання повітряного простору, без інформування органів управління Повітряних Сил України та органів об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України, органів Державної прикордонної служби України, органів обслуговування повітряного руху та відомчих органів управління повітряним рухом, за умови дотримання таких вимог:

 1) польоти виконуються без перетинання державного кордону України;

 2) польоти виконуються поза межами встановлених заборон та обмежень використання повітряного простору, крім випадків, установлених Положенням про використання повітряного простору;

 3) польоти виконуються не ближче 5 км від зовнішніх меж злітно-посадкових смуг аеродромів або не ближче 3 км від зовнішніх меж злітно-посадкової смуги ЗПМ/вертодромів, крім випадків узгодження з експлуатантом аеродрому/ЗПМ/вертодрому;

 4) польоти виконуються не ближче 500 м. від пілотованих повітряних суден;

 5) польоти не виконуються над:

скупченням людей на відкритому просторі та над місцями щільної забудови;

об’єктами (зонами), які визначені Міністерством оборони України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Службою безпеки України, Національною поліцією України, Національною гвардією України, Державною фіскальною службою України, Службою зовнішньої розвідки України, Управлінням державної охорони України, іншими військовими формуваннями та правоохоронними структурами, утвореними відповідно до законів України, та відносно яких здійснюється охорона / державна охорона (за умови позначення території навколо цих об’єктів інформаційними знаками про заборону польотів безпілотних повітряних суден та/або шляхом оприлюднення меж такої заборони), крім випадків виконання польотів за дозволом зазначених вище повноважних органів;

6) польоти виконуються в межах прямої видимості (VLOS);

7) максимальна висота польоту не вище:

120 м над рівнем земної (водної) поверхні поза межами CTR , AFIZ , ATCA, ATCZ, спеціально встановлених зон, іншого спеціально зарезервованого повітряного простору;

50 м над рівнем земної (водної) поверхні в межах CTR, AFIZ, ATCA, ATCZ, спеціально встановлених зон, іншого спеціально зарезервованого повітряного простору, якщо інформація про фактичний статус елементів структури повітряного простору на час виконання польоту відсутня;

50 м над статичними перешкодами на горизонтальній відстані не більше 100 м від таких перешкод, як відхилення від зазначених вище обмежень по висоті, на запит власника такого об’єкту;

 8) швидкість польоту безпілотного повітряного судна складає не більше 160 км/год.

    Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@Про використання дронів в журналістській роботі. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

Останнє редагуванняСереда, 23 вересня 2020 15:29