Новини реформи децентралізації

  • Читати 60 разів

16 липня у Харківському прес- клубі відбулась  "Політична кав'ярня" на тему: «Децентралізація. Другий етап. Як це відбуватиметься на Харківщині?»

У дискусії  взяли участь: Віктор Слиш - почесний голова Асоціації сільських і селищних рад України; Юлія Біденко - доцентка кафедри політології ХНУ ім. В. Н. Каразіна; Віктор Нестеренко - експерт з питань децентралізації та місцевого розвитку Національного інституту стратегічних досліджень; Олег Конотопцев - доцент кафедри місцевого самоврядування та регіонального розвитку Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Юрій Ганущак - директор ГО «Інститут розвитку територій», м.Київ.

Учасники дискусії обговорили такі питання:

* роль,  місце та значення районів у системі місцевої та державної влади в Україні;

* рішення Верховної Ради про чисельність районів, як це сприймають мешканці області;

* вибори за новим територіальним розподілом, як це вплине на політичні розклади на Харківщині.

Цього тижня Верховна Рада прийняла рішення  про проведення місцевих виборів в Україні 25 жовтня нинішнього року. Згідно з Конституцією вибори мають відбутися, зокрема, й до районних рад. Однак, у законотворців немає розуміння якими будуть повноваження та функції новоутворених районів. І чи будуть там районні ради взагалі. На думку одного з ідеологів процесу децентралізації в Україні Юрія Ганущака райони мають бути наділені виключно державною функцією й напряму взаємодіяти з центром, оминаючи область. Там не повинно бути районних рад. За ОТГ та  областю має залишитися функція місцевого  самоврядування та  регіонального розвитку.Виходячи з цього Юрій Ганущак не виключає, що ЦВК взагалі  не оголосить вибори до районних рад.

Комітет Верховної Ради з організації державної та місцевої влади прийняв рішення, що на Харківщині буде створено сім районів замість чотирьох, як планувалося раніше. На думку, учасників "Політичної кав"ярні" це рішення має суто політичний характер і відповідає інтересів місцевих лоббіських груп. Воно  не відповідає  логіці реформи. Її суть  призведе до того, частина районів з часом самоліквідуються.

 Учасники дискусії не дійшли спільної думки щодо надання великим містам України статусу округів. На думку Олега Конотопцева, це рішення продовжило б практику більшості європейських країн. За словами Юрія Ганущака надання мільйонникам такого статусу дуже зашкодило б процесу децентралізації та несло б великі ризики для цілісності України.У цьому контексті нам більше підходить приклад Великої Британії та США.

Учасники дискусії запропонували також парламентарям більш чітко та зрозуміло прописати суть, роль та функції районів, а вже потім приймати рішення про їх чисельність та проведення виборів за новим географічним розподілом.

Трансляцію "Політичної кав"ярні" дивіться тут: 

 https://www.youtube.com/watch?v=sHmCg0EMbxQ

Останнє редагуванняП'ятниця, 17 липня 2020 11:58