Особливості цьогорічного ЗНО

  • Читати 90 разів

Пресконференція на цю тему відбулася у Харківському прес-клубі. Спікер - Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 

Хто може не з’являтися на ЗНО цього року?

Останні кілька років разом із ЗНО, яке є сертифікатом для вступу до вищого навчального закладу, випускники складали ще й Державну підсумкову атестацію. ДПА, своєю чергою, дає право на отримання свідоцтва про повну загальну  середню освіту. Всі ті, хто здобуває загальну середню освіту в школах зараз автоматично звільняються від ДПА.

«На практиці це означає, що кількість учасників ЗНО, яких ми очікуємо в Харківській області (45 тисяч по регіональному центру та 22 тисячі по Харківській області) зменшиться. З цієї кількості, як ми прогнозуємо, 5 частина просто відпаде.  Це, як правило, учні ПТУ, студенти технікумів та коледжів, ну й частина школярів, які в цьому році не планують вступати до вищих навчальних закладів. Разом з цим їм ніхто не забороняє прийти на ЗНО та отримати оцінку за тест. Ми рекомендуємо приходити всім», - говорить директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Які умови проведення ЗНО?

 Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення дозволити  проведення ЗНО в Україні починаючи з 25 червня.

«Ми ще ніколи за 13 років не проводили цей процес у таких екстремальних умовах. Ми повинні забезпечити повну безпеку дітей. Для того, щоб це зробити мусимо  виконувати ті вимоги, які сформульовані в постанові головного санітарного лікаря України. Ми  до них готові. Всі 107 пунктів оцінювання Харківської області забезпечені необхідними засобами захисту. Наприклад, виділено 219 тисяч медичних масок, 3,5  тисячі літрів дезінфекційного розчину для рук, 1,6 тисячі літрів розчину для обробки поверхонь, понад 800 флаконів рідкого мила для кожної туалетної кімнати, стільки ж паперових рушників. Медичний персонал також забезпечений всіма необхідними засобами захисту», - стверджує Олександр Сидоренко.

У 2020 році також розтягнули час допуску до тестування. Процедура тепер триватиме годину, а згенеровані групи абітурієнтів пропускатимуть кожні 10-15 хвилин (в кожного абітурієнта в запрошені написаний рекомендований час допуску до тестування). Планується також дотримання соціальної дистанції між школярами та комісією.

«На вході в кожен пункт тестування перебуватимуть двоє медичних працівників з безконтактними термометрами. Сканування температури тіла повинне бути обов’язкове для кожного. Досвід показує, що  це можливо», - запевняє керівник регіонального центру.

Якщо температура абітурієнта вища за 37,2, йому запропонують заспокоїтися, випити водички та повторити процедуру ще раз. Якщо наступний замір покаже менш як 37,2  медики приймуть  рішення про можливість допуску. Якщо є якісь інші проблеми, йому запропонують пройти незалежне оцінювання на додатковій сесії.  

«За технологією оцінювання в кабінеті повинно бути не менше 15 робочих місць.Процедура підготовки до ЗНО починається з жовтня місяця. Тому змінити деякі нюанси не є можливим.  Або ми погоджуємося на розміщення 15 абітурієнтів в аудиторії, або говоримо про скасування ЗНО», - підсумовує Олександр Сидоренко.

Трансляцію дивіться тут: https://www.facebook.com/pressclubKharkiv/videos/597640730957482/

 

Останнє редагуванняПонеділок, 22 червня 2020 16:16