Учасникам АТО потрібна підтримка

  • Читати 63 разів

Круглий стіл  «Соціальний захист учасників АТО» відбувся у Харківському прес-клубі. 

У дискусії  взяли участь: Анатолій Скляр - представник Харківськоі обласної  громадської  організація «Спілка ветеранів АТО»; Марина Полякова - представниця  Всеукраїнського об’єднання рідних зниклих безвісти та загиблих захисників України; Андрій Гайдабрус – засновник ГО «Комплексна Психологічна Допомога»; Олександр Фролов - головний спеціаліст Харківського міського бюро правової допомоги.

Однією з найбільших проблем для ветеранів АТО/ООС є виділення їм земельних ділянок місцевими органами влади. Наприклад, міська управа Харкова їм до цього часу не виділили жодної ділянки. У більшості випадків землю військові отримують в області. "Були, навіть, акції протесту, щоб хлопці отримали належне. Але, як то кажуть, віз і нині там», - розповідає представник Харківської обласної громадської організації «Спілка ветеранів АТО» Анатолій Скляр. - Інша проблема, що ділянки, надані на обласному рівні, часто залишаються пустими. Їх потрібно не просто роздати, а зробити так, щоб ветерани  на них чимось займалися».

«Інша проблема - відсутність  фінансування. Тобто, людина має право на ті чи інші блага, але через недостатнє державне фінансування не може їх отримати», - стверджує головний спеціаліст Харківського бюро правової допомоги Олександр Фролов.- Деяким учасникам АТО/ООС водії також незаконно відмовляють у праві на безкоштовне місце у громадському транспорті. Кількість звернень збільшилася з послабленням карантину та відновленням роботи приміського транспорту".

Серед найбільших проблем учасників АТО/ООС також  реабілітація бійців. В Україні немає жодної державної чи регіональної програми надання їм психологічної допомоги, - стверджують  учасники дискусії. Фахівці пропонують скористатися міжнародними та волонтерськими програмами. Зокрема, ветеранам, що мешкають у Києві, Харкові та Запоріжжі та їхнім сім"ям, переселенцям до 18 років Анатолій Скляр пропонує скористатися допомогою, що надає проєкт СЕТА. Ця програма реалізується Києво-могилянською академією, Університетом Джона Хопкінса за підтримки  Агентства США з Міжнародного Розвитку USAID.

Трансляцію можна дивитися тут: https://www.youtube.com/watch?v=F2Qxfa3PEoI

Останнє редагуванняП'ятниця, 12 червня 2020 12:19