На Харківщині стартував збір плазми з антитілами до COVID-19

  • Читати 67 разів

13 травня у Харківському  прес-клубі відбулася пресконференція  на тему: «Українські науковці розроблятимуть ліки від COVID-19».

Спікерки: Галина Сіроштан - директорка Харківського обласного центру заготівлі та переробки плазми «Харків-Плазма», Тетяна Хіміч - експертка Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації (імунолог) та

Валентина Маслова - лікарка-інфекціоністка.

На Харківщині стартував  збір плазми з антитілами до COVID-19. Компанія Biopharma, до групи якої входить Харківський обласний центр заготівлі та перероблювання плазми «Харків-Плазма», ініціювала пілотний проєкт із тестування донорів на наявність антитіл до коронавірусу. Мета – створення препаратів на основі плазми крові людей, які перехворіли  COVID-19. 

Biopharma приєднались до Міжнародного альянсу із 10 найпотужніших виробників препаратів із плазми. Це вкрай потрібно для розробки специфічного імуноглобуліну із плазми тих, хто успішно перехворів на COVID-19. 

Ліки, створені із реконвалесцентної плазми дозволять врятувати мільйони життів і повернути Світ до нормального життя. Для початку досліджень науковцям необхідно зібрати принаймні 300 літрів плазми. Для цього потрібно #500donoriv, які перехворіли на COVID-19. 

Учасники пресконференції закликали громадян ставати донорами та таким чином рятувати життя інших людей.

 Особливо потрібні  донори плазми, що мають, підтверджений документами, діагноз коронавірусна хвороба та донори плазми, які потенційно могли перехворіти COVID-19. 

На відміну від вакцин, які ініціюють створення антитіл до хвороби в організмі пацієнта, розроблений препарат вже буде містити в собі антитіла. Українські науковці планують співпрацювати з колегами із США, Японії, Німеччини та Великої Британії. Трансляцію можна дивитися тут: https://youtu.be/qZrbooVqdXM

Останнє редагуванняП'ятниця, 15 травня 2020 08:31