Як вберегтися від коронавірусу? Поради Комаровського.

  • Читати 529 разів

Безымянный

В Україні підтвердили перший випадок зараження коронавірусом. Як вберегтися від нього розповідває відомий лікар Євген Комаровський. Безымянный2

Основи профілактики.

Джерело інфекції — людина і тільки людина. Якщо на вас не будуть кашляти -вам ніде взяти коронавірус. Чим менше людей, тим менше шансів захворіти. Намагайтесь обмежити контакти з людьми. Тому пройтися пішки, не піти зайвий раз в магазин, чи в поліклініку, а поговорити з лікарем по телефону — це мудро. Працювати з дому — мудро. Якщо ви керівник і маєте можливість частину співробітників відпустити працювати по домівках — це мудро.

Підчепити вірус під час прогулянки — нереально. Дихайте на повні груди, якщо поруч нікого немає. Не треба ось цього показового ходіння в масці.

Ще раз нагадую про місцевий імунітет. Наше найважливіше завдання — не допустити пересихання слизових оболонок. Підтримуйте параметри температури і вологості в приміщенні. Оптимально температура повинна бути близько 20 градусів, вологість — 40−70%. Контролюйте термометром і гідрометром.

Головний спосіб передачі інфекції — це руки.

Рука — це потужний розповсюджувач інфекції. Взялися за дверну ручку або потиснули вам руку — можете інфікуватися. Кашляйте або чхайте в лікоть або ж у спеціальні серветки, а потім утилізуйте їх.

Обробляйте руки спеціальними антибактеріальними засобами. Мийте руки при кожній можливості.

Зволожуйте ніс сольовими розчинами. Якщо дорого купувати, використовуйте найпростіший рецепт : чайна ложка звичайної кухонної солі на літр кип’яченої води. Капайте в ніс, промивайте цим розчином горло. Це дуже допомагає. Ще раз прошу зрозуміти і прийняти — коронавірус у переважній більшості випадків протікає легко. Однак він реально небезпечний для людей похилого віку. Особливо старших 70 років. У нас, до речі, дуже малий відсоток пенсіонерів, які активно мігрують містами, подорожуючи. Тому у нас для коронавірусу не дуже хороші умови.

Чи допоможе маска?

Маска може зупинити соплі і слину хворої людини. Проте повітря, яке ви вдихаєте (і вірус, якщо він міститься в цьому потоці), маска зупинити не може. Звісно, якщо хтось на вас безпосередньо кашляє або видихає, то маска зможе захистити від частини слизу, але не більше того.

Які перші симптоми?

Першими симптомами інфікування є нежить, температура, сухий кашель і ускладнене дихання. Проте, не варто панікувати і одразу бігти до лікарні. Спочатку зателефонуйте сімейному лікарю, розкажіть його про своє самопочуття і він порадить вам як поводити себе далі. Якщо ви відчуваєте, що захворіли – пийте більше води, підтримуйте оптимальну температуру та вологість повітря в будинку. Такі умови, можливо, допоможуть молодому організму впоратися з інфекцією самотужки. Проте, в будь-якому випадку, краще звернутися до лікаря.