Які зміни обіцяють митники

  • Читати 44 разів

12 лютого у Харківському прес-клубі відбулася пресконференція «Слобожанська митниця Держмитслужби: реформи, новації та перші підсумки діяльності».

З журналістами спілкувалися представники митниці: Катерина Гунько - в.о. начальника управління кадрового забезпечення та розвитку персоналу,Валерій Найчук - начальник управління забезпечення митного контролю та оформлення і Сергій Гриценко - начальник відділу оперативно-аналітичної роботи управління запобігання та протидії контрабанді та порушенням митних правил. Приводом для проведення заходу стало підписання напередодні президентом України закону, що продовжує реформу податкової та митної служб. Спікери переконані, що він закріпить реформи, сприятиме спрощенню проходження митниці, розвитку електронних сервісів, а також кадровому очищенню служби та запобіганню корупції у цій сфері. Реформи, які почалися минулого року, - вважають вони,- сприяли тому, що митниця вже стала більш прозорою, відкритішою для громадян, почалося її кадрове очищення. Зросли й чисельні показники. За 2019 рік працівники Слобожанської митниці склали протоколів на суму понад 20 мільйонів гривень, зафіксовано 70 фактів кримінальних порушень, переважно це контрабанда. Складено понад 3 тисячі протоколів за фактами порушення митних правил під час ввезення автомобілів - так званих євроблях. Найбільший успіх перших днів 2020 року - затримання на митному пункті Гоптівка автомобіля, що перевозив у бензобаку понад 30 кілограмів маріхуани. Митники відзначають, що обсяги контрабанди цього важкого наркотика постійно збільшуються. Однак, це "експортний" товар з України. А ось хімічні види наркотиків, в основному, ввозяться в країну. Боротьба з наркоторгівлею через кордон - один з основних пріорітетів митників у 2020 році. Сприятиме цьому посилення роботи кінологічних груп та одночасне кадрове очищення. Митники запрошують фахівців подаватися до участі в конкурсах на заміщення вакантних посад у різних службах. Якщо раніше перевага віддавалася юридичним та економічним кадрам, то тепер крім них, митниця потребує фахівців у інших галузях. Зокрема, спеціалістів, які володіють іноземними мовами, знаннями в ІТ- сфері та іншими сучасними професіями.
Проблемою для Слобожанської митниці поки що залишаються повільне облаштування митних пунктів сучасними засобами, а також під"їзних шляхів у пунктах пропуску. Однак, є надія, що ці проблеми будуть частково вирішені завдяки співпраці з обласними державними адміністраціями сходу України.

Трансляцію можна дивитись тут:

https://www.facebook.com/pressclubKharkiv/videos/477521749592060/?__xts__[0]=68.ARDvUGCO9p_BC24fOrfULYhdTPjMMrylJ1kwwCL0Rb3WAztx-iRcc8mcd_NldudMnBZln5UczbEIXH5HYRTDbo7UP0m0TmNxmnSrn6IVwmAIGOOpsv0oxcz6XvhpqBIywFT2zy9En8dRXcsoOfisw0uUQRjg1Hzg3kfBE6P5R-7o6SMX1hpav6OOr9T2aQRxEOda2bFmepP1gPe5pnPpaCm5qOforpvPMDwuGjHvj6YIum0S7KQ0G1lST72zaWlRKCeD3iMY-9Xq4BcNxGwpqix9RFkhCfGxma03YHZzZXPy-9JM7-oo8oAel4yi8-5jZkg9HoBE0WcnMMCEoTkD6vDP651KN8CHIZu4cg&__tn__=-R

Останнє редагуванняСереда, 12 лютого 2020 15:39