ВПО для громад: не проблема, а ресурс.

  • Читати 37 разів

14 січня у Харківському прес-клубі анонсували створення пілотних рад ВПО.

У 2020 році завершує свою дію державна стратегія з інтеграції та адаптації ВПО та пошуку довгострокових рішень. Переселенці вимагають її зміни. Ольга Аверіна, координаторка проєкту Ради ВПО у Харківській області запевняє: «Має бути напрацьована нова стратегія. Моніторинг минулої стратегії дає нам чітке розуміння, що вона була неефективна та недієва».
Для громад Слобожанщини проблеми переселенців є вкрай болючими. Співвідношення місцевого і вимушено переміщеного населення в деяких громадах Харківщини : місто Ізюм 13%, місто Чугуїв 7%, місто Харків 5%. Тільки за минулий рік громада Харкова збільшилась на дві тисячі переселенців.
Олена Знаткова, співробітниця Харківського регіонального інституту державного управління переконує: "Вже назріла необхідність чіткої консолідації всієї переселенської спільноти і початку тісної співпраці з місцевою владою».
Створення консультативно-дорадчих органів, складених з внутрішньо переміщених осіб – рад ВПО має вирішити проблеми з житлом, роботою і психологічною допомогою.
Передбачається створення трьох пілотних Рад ВПО при Луганській ВЦА, Краматорській міській раді та Харківській ОДА.
Основна мета Рад - перетворити переселенців з проблем громад у їх ресурс, посилити участь ВПО у громадському та політичному житті громад, розширити потенціал місцевої влади в питаннях інтеграції ВПО. Ради залучатимуться до розробки та реалізації місцевої політики, братимуть активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Останнє редагуванняВівторок, 14 січня 2020 12:54