Капелани про військову реформу

  • Читати 52 разів

11 грудня у Харківському прес-клубі говорили військові капелани.

Рік тому у Збройних силах України, Нацгвардії та Держприкордонслужбі ввели штатні посади капеланів. Про інститут військового капеланства, його значення та роль в армії говорили під час пресконференції військовий капелан отець Ігор, капелан- волонтер отець Сергій та начальник відділення спеціальних кореспондентів інформаційного агентства Міноборони України Віталій Саранцев.
Капелани у відділеннях ЗСУ та добровольчих батальйонах з’явились ще у 2014 році. Спочатку військові священники займались духовною допомогою виключно на волонтерських засадах. Віталій Саранцев запевняє: «Присутність військових капеланів одразу показало свою ефективність. Можливість звернутись не тільки до свого командира, а ще й до священника дуже добре вплинуло на моральний стан військових». У 2017 році запустився процес переходу капеланів на штатні посади, які забезпечують священикам можливість працювати на постійній основі з особовим складом відповідного підрозділу.
Конфесію штатного капелана обирають самі воїни. Отець Ігор - старший військовий капелан Харківської єпархії ПЦУ розповідає: « Якщо до капелана звертається військовий з проханням надати йому священика іншої конфесії, той повинен забезпечити йому таку можливість. Мені відомий випадок, коли священик греко-католицької церкви на прохання військового-мусульманина привіз йому на передову Коран».
При цьому штатні капелани не є військовослужбовцями. Вони не мають права носити зброю. Отець Ігор запевняє : «Наша зброя – Біблія. Мені відомі випадки коли молитвою вдалося відвернути снаряд, зупинити танк».
А ще священики переконують: " На війні атеїстів не буває".

Останнє редагуванняСереда, 11 грудня 2019 14:32