«Дайте пожиттєво ув’язненим надію!» - експерти

  • Читати 43 разів

В Україні досі негуманно ставляться до пожиттєво  ув’язнених.  В чому проблема та як це виправити, - обговорили  правозахисники в Харківському прес-клубі. 

ЄСПЛ ще кілька місяців тому закликав Україну змінити процедуру перегляду довічних вироків. Європейським судочинцям не сподобалось, що в українському законодавстві права на умовно-дострокове звільнення для довічного засуджених просто не існує!

Експерти Харківської правозахисної групи пояснюють – чисто технічно помилувати довічно-засудженого має право президент держави. Проте за весь час існування країни помилування домоглися тільки двоє «довічників».

Справа в тому, що наразі закон про пенітенціарну систему це питання обумовлює так: «Особи, які засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини або мають дві і більше судимостей за вчинення умисних злочинів чи відбули незначну частину призначеного їм строку покарання, можуть бути помилувані у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин». Але що це за такі випадки і обставини – невідомо.

Щоб вирішити цю проблему свого часу був розроблений законопроект № 2033а, проте його досі не прийняли у Верховній раді. Правозахисники апелюють передусім до гуманності, радять зрозуміти ситуацію – які б не були жахливі злочини людини, важливо не просто покарати, але й дати надію. Людина може змінитися і більше ніколи не вчиняти злочини.

Останнє редагуванняВівторок, 10 грудня 2019 12:54