Цирк без тварин

  • Читати 59 разів

Мінкульт України планує заборонити використання тварин у державних цирках з 2021 року. Проблему обговорили у Харківському прес-клубі.  

Міністерство культури, молоді та спорту припинило закупівлю тварин для держаних цирків. Наступним кроком планується повне виведення тварин із структури індустрії розваг. Так звані «екоактивісти» не припиняють тиск на державу. Вони впевнені, що у цирках відсутні гідні умови утримання тварин, над чотирилапими знущаються. Представники цирку критично реагують на такі закиди. Деякі навіть передбачають неминучу смерть індустрії. Цирк у такій формі, як ми його знаємо, існує близько 250 років. І починався він саме з номерів з тваринами. За цей час тварини стали невід’ємною частиною культури цирку. Представники індустрії стверджують, що більшість відвідувачів цирку ходять саме «на тварин». Заборона тварин спричинить різкий спад популярності цирку, а згодом і його повний занепад. Проте, це не єдина проблема.

«Ми боїмося не за свою роботу, ми боїмося за тварин» - наголошує дресирувальниця Тетяна Дробот. Пані Тетяна дресирує такс. Вона занепокоєна: «що буде з цирковими тваринами?». Через заборону тварин можуть забрати від своїх власників, що погіршить стан і дресирувальників і самих чотирилапих. Представники цирку впевнені, що у забороні є і практична сторона: земля та готелі, які зараз належать циркам. Громадські активісти закликають державу не забороняти, а контролювати становище тварин. Дресирувальники повинні бути сертифіковані, тварини та вольєри постійно інспектуватись.

Останнє редагуванняВівторок, 10 грудня 2019 12:51