Інноваційні реформи для розвитку територій Житомирщини

  • Читати 65 разів

28-29 листопада 2019 11 журналістів з Дніпропетровської, Львівської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Чернігівської, Харківської областей взяли участь у престурі на тему: «Інноваційні реформи для розвитку територій Житомирщини».

Перший день поїздки присвятили Баранівській ОТГ. Тут працює кластер органічного бізнесу. До реалізації проекту залучають молодь. У громаді створили міжшкільний ресурсний центр, технічний, швейний та тепличний коворкінги, запровадили шкільне телебачення, розробили курс для старшокласників «Підприємцем бути легко». Для поліпшення бізнес-клімату та розвитку кластеру органічного бізнесу у Баранівці почала функціонувати Агенція місцевого органічного розвитку, а також створили ягідний, молочний та рибальський сільськогосподарські кооперативи. Побували журналісти на першому в Україні комплексному заводі з переробки екологічно чистого молока власного виробництва. Познайомились з принципами ведення господарства, що базується на Європейських стандартах (EUorganic),які сприяють еко-виробництву продукції найвищої якості. Продукція експортується в країни Європи та ОАЕ.

У громаді також планують розвивати туризм.Баранівський фарфоровий завод, який пропрацював більше 200 років і був найдавнішим представником порцелянового виробництва в Україні, залишив по собі Музей порцеляни. Ще один з туристичних маршрутів Баранівської ОТГ, - музей українського побуту «Поліська хата» у селищі Полянка.У колекції музею налічується до 300 різних експонатів. Найстарішому з них-250 років.

Наступного дня відбулось знайомство з обєктами інноваційно-космічного кластера «Полісся».

Житомирський національний агроекологнічний університет тамузейкосмонавтики ім. С. П. Корольова   виступили з ініціативою створення регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся».Житомирська обласна рада 12 листопада 2019 року схвалила концепцію його створення. Діяльність кластера забезпечить отримання позитивних соціально-економічних та екологічних ефектів від поєднання технологічних, науково-освітніх та культурних інновацій з прикладним використанням космічних технологій в розвитку регіону. Журналісти оглянули антенну станцію для прийому інформації з космічних апаратів.

Завершився престур дискусією–«Концепція Закону про медіа: чекати змін чи ініціювати обговорення?» Предметом обговорення стали результати моніторингових досліджень проекту Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини та Вінницького прес-клубу «Інформаційно-моніторингова кампанія виборів-2019 у Вінницькій та Житомирській областях» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. За час реалізації проекту було проведено моніторинг державних реєстрів ЗМІ в двох областях з метою виявлення «мертвих видань» та моніторинг застосування «фейкових» журналістських посвідчень на виборчих дільницях під час виборчих кампаній -2019.

Прес-тур відбувся в межах проекту Харківського прес-клубу MediaHubKharkiv за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Останнє редагуванняНеділя, 01 грудня 2019 20:35