Місцеві громади: досвід реформування на Полтавщині

  • Читати 53 разів

13 журналістів з Волинської, Житомирської, Закарпатської, Луганської, Львівської, Сумської, Тернопільської, Чернівецької, Чернігівської, Харківської областей взяли участь у престуріна тему: «Місцеві громади: досвід реформування на Полтавщині».

Захід познайомив з реалізацією реформи децентралізації - успішні кейси, що з'явились в різних територіальних громадах в процесі реформи. Журналісти дізналися про цікаві громадські та приватні ініціативи, що впливають на якість життя людей та громад. Побували на соціальних та інфраструктурних обєктах..

Як розвиваються ОТГ біля промислового Кременчука, розповіла Валентина Городянко, голова Пришибської ОТГ. Зокрема, близькість до Єристівського гірничозбагачувального комбінату, дала можливість розвитку промислового туризму. Потім було знайомство з досвідом роботи Омельницької ОТГ. Йшдося про міжмуніципальне співробітництво, проектну діяльність, перемогу в конкурсі «Село року-2019». Обидві громади входять в єдиний в Україні кластер зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра».

Чи можлива сучасна мистецька освіта в ОТГ, як невеличкий сімейний музей може стати національним,- дізнавались під час відвідин однієї з наймолодших об’єднаних територіальних громад –Опішнянської. Селище має колегіум. У цьому навчальному закладі діти вивчають не тільки гончарство, але й живопис, скульптуру та інші мистецькі дисципліни. Викладачі поставили собі за мету дати загальну естетичну художню освіту місцевим школярам, насамперед, для того, щоб гончарство не занепадало. В Опішному створений Музей гончарства, Інститут керамології, гончарська книгозбірня та гончарський етнопарк. Аналогів цим закладам не має в Європі.

Про те, як налагодити експорт в Європу,- йшлося під час відвідин Мачухівської громади. Журналісти познайомились з успішним досвідом підприємства, яке знаходиться на території Мачухівської ОТГ, продає продукцію в країнах Євросоюзу, пишається контрактом з TheWaltDisneyCompany, бо має право на використання зображень персонажів диснеївських мультфільмів на своїй продукції.

Дискусія на тему: «Підготовка журналістів для успішних медіа» відбулась під час відвідин Центру регіональної преси кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. Журналісти та науковці обмінялися думками про сучасну професійну освіту.

Прес-тур відбувся в межах проекту Харківського прес-клубу MediaHubKharkiv за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Останнє редагуванняПонеділок, 04 листопада 2019 09:37