Як допомогти дітям, що потрапили в біду

  • Читати 49 разів

10 жовтня у Харківському прес-клубі відбулась пресконференція: "Відновне правосуддя, як інструмент цивілізованих відносин між неповнолітніми правопорушниками та суспільством".

Учасники пресконференції: Анатолій Бородавка - директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Луганській та Харківській областях, Алла Аніщенко, керівниця громадської організації «Соціальний всесвіт», Олена Алехіна, адвокатка-медіаторка, розповідали про успішні кейси пілотного проекту: «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

За данимигенпрокуратури,у 70% випадків неповнолітній правопорушник, який потрапив за грати на строк більше одного року, потрапляє у в'язницю повторно. Дитина, яка через складні життєві обставини вперше щось вкрала, може потрапити за грати на три роки. Але є і альтернативний шлях: примирення неповнолітніх правопорушників з потерпілими, відновлення соціальних зв’язків з суспільством та відшкодування збитків. Це і є відновне правосуддя.Завдання проекту, за словами Анатолія Бородавки, ширше, ніж допомога неповнолітнім порушникам. Головне – це напрацювати дієвий механізм медіації в Україні. Наразі вона передбачена в кількох законодавчих актах, але повноцінний «Закон про медіацію» ще досі обговорюється в Верховній Раді. Тож доводиться працювати в межах нинішнього «карального» правосуддя.

Останнє редагуванняЧетвер, 10 жовтня 2019 12:37