Як пожежа на Чугуївських торф’яниках вплине на якість повітря в Харкові?

  • Читати 39 разів

Пресконференція на таку темувідбулася у Харківському прес-клубі.

Учасники заходу: Георгій Гутков – завідувач сектором «Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем», Артем Костецький – координатор проекту «Центр розвитку харківського передмістя»та
Андрій Романов - кандидат технічних наук розповіли про забруднення повітря у Харкові та області, спричинене загорянням торф"яників на території військової частини у Чугуївському районі. На їх думку, пожежа призвела до значного погіршення повітря в прилеглих сільських районах, а також місті Харкові. Тому на час надзвичайної ситуації варто менше перебувати під відкритим небом та провітрювати приміщення. Особливо обережним фахівці рекомендують бути людям з легеневими та серцевосудинними захворюваннями. Задимленість триватиме до вихідних, поки почнуться опади. На щастя, синоптики їх обіцяють.
Однак, повітря забруднене не тільки через займання торф"яників, але й сезонне спалювання бадилля картоплі, інших городніх культур та трави. Багато людей ще ігнорують заклики екологів не розпалювати вогонь, хоча й інформаційні кампанії довели свою ефективність - порівняно з минулими роками таких вогнищ стало дещо менше. Учасники пресконференції закликали представників громадськості та журналістів долучитися до контролю якості повітря в регіоні. Найпростіший з способів контролю - встановлення спеціальних датчиків в місцях найбільшого забруднення. Вони відносно недорогі і встановити їх можна будь де за наявності інтернет зв"язку. Громадські активісти встановили такий прилад у селищі Пісочин на околиці Харкова. І він себе добре зарекомендував. Більш складні системи контролю, які оцінюють повітря за більшою кількістю параметрів коштують дорого. На думку фахівців, встановлювати такі системи повинні управи великих та середніх міст.

Останнє редагуванняП'ятниця, 13 вересня 2019 12:27