Тенденції на ринку праці у контексті подій, які відбуваються в Україні та на Харківщині

  • Читати 267 разів
Про тенденції на ринку праці у контексті подій, які відбуваються в Україні та на Харківщині у  Харківському прес-клубі розповів директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко

Він повідомив, що у 2014 році послугами служби зайнятості Харківської області скористались 92,0 тис. безробітних. На постійні робочі місця працевлаштовані 41,4 тис. безробітних, що на 2,4 тис. більше, ніж у відповідному періоді 2013 року, а тимчасовою зайнятістю забезпечені 23,1 тис. громадян, 16,2 тис. безробітних проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості, ваучер на навчання отримали 450 осіб старше 45 років на суму 1,4 млн. грн.

  Щоб допомогти у працевлаштуванні вимушеним переселенцям з Донецької та Луганської областей, де проходить антитерористична операція, служба зайнятості Харківської області проводила виїзні заходи. В ярмарках та міні-ярмарках вакансій, презентаціях роботодавців та під час консультацій взяли участь більше 13,1 тис. осіб. Безпосередньо у центрах зайнятості міста Харкова та Харківської області зареєструвалось більше 2,8 тис. осіб, з них 2017 осіб отримали статус безробітного. 563 особи працевлаштовані, 200 осіб залучені до участі в оплачуваних громадських та інших видах тимчасових робіт, 59 осіб направлені на професійне навчання.

   З початку року укомплектована 701 вакансія підприємств «Укроборонпрому», у тому числі півсотні - за рахунок професійного навчання. Безробітні навчалися, і безпосередньо на виробництві, і на базі Харківського центру професійно-технічної освіти держслужби зайнятості. Підготовлено більше 400 токарів, фрезерувальників, слюсарів-ремонтників, заточувальників, верстатників, наладчиків. Рівень їх працевлаштування перевищує 90 відсотків.
 

   Роботодавці проінформували центри зайнятості  Харкова та  області про 3 тисячі вакансій  на кінець 2014 року. Кількість зареєстрованих безробітних - 31 тис. осіб. Співвідношення чисельності безробітних громадян та вакансій (навантаження на 1 вакансію) складає 10 осіб. Загальний рівень укомплектування вакансій по Харківській області у 2014 році становить 83,9%, що на 8 відсоткових пункти вище проти аналогічного періоду минулого року.

Останнє редагуванняЧетвер, 15 січня 2015 12:39