Євген Комаровський: Медичній реформі потрібна всебічна підтримка

  • Читати 50 разів

20 серпня у Харківському пресклубі відбулась пресконференція відомого дитячого лікаря Євгена Комаровського.

Комаровський вважає, що для успіху медичної реформи була та через епідемії, які загрожують Україні, потрібно зібрати засідання РНБО, бо це питання національної безпеки. Він наполягає, що реформі потрібна всебічна підтримка. Комаровський переконаний, що як і у ситуації з цінами на газ, зарплати лікарям треба підняти до європейських. Тоді можна зупинити відтік кваліфікованих кадрів за кордон, а підхід "гроші йдуть за пацієнтом" вважає недостатнім. Також він закликає розвивати саме вітчизняну систему трансплантації органів і збільшити кількість вітчизняних препаратів у програмі «Доступні ліки».

В питаннях вакцинації Євген Комаровський традиційно наполягає на її без альтернативності. Наслідки відсутності щеплень, які ми спостерігаємо, набагато серйозніші, ніж побічні ефекти, а при деяких хворобахвакцинація – це єдиний спосіб захиститися,- наголошує він. МОЗ необхідно посилити роз»яснювальну роботу з населенням про необхідність щеплень,- переконаний лікар.

На запитання про те, чи була пропозиція стати міністром охорони здоров»я, лікар Комаровський пожартував, що зважаючи на виклики, які стоять і сам хоче подивитись на цю людину.

Останнє редагуванняВівторок, 20 серпня 2019 13:08