Реформа поліції. Як зробити місто безпечним. Який поліцейський потрібен громаді?

  • Читати 42 разів

На запитання журналістів відповідав начальник Головного управління поліції в Харківській області Валерій Сокуренко.

За словами генерала, модернізація правоохоронних структур на Харківщині йде дуже активно.Проект "Поліцейський офіцер громади" - одне з тих нововведень, завдяки яким зменшиться кількість правопорушень, а люди будуть відчувати себе в безпеці. Поліцейський громади - це український шериф, який буде призначений за згодою громади, він буде жити на її території, знати особисто жителів, спілкуватися з ними щодня. Маючи автомобіль, поліцейський зможе швидко прибувати за викликами. Він знатиме зсередини стан справ в кожному населеному пункті, швидко реагуватимие на будь-які випадки, що поліпшить криміногенну ситуацію в громаді. 
Цей проект користується популярністю, молоді поліцейські висловлюють бажання працювати у громадах, записуються, вже є конкурс. А у вересні почнеться навчання майбутніх шерифів.
Ще один проект - «Безпечне місто» також починає реалізовуватися на Харківщині. Згідно з ним передбачено встановити на вулицях міст і сіл області сучасну систему відеоспостереження, що дозволить фіксувати дії громадян, рух транспорту тощо.
Аналогічні проекти вже працюють в інших містах України (Маріуполь, Київ, Рівне) та показують відмінні результати. Скажімо, в Маріуполі практично не викрадають автомобілі - це стало занадто небезпечним заняттям, поліцейські дуже швидко знаходять машину і викрадачів. Інтелектуальним забезпеченням проекту "Безпечне місто" займатиметься Науковий парк, створений у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Крім того, він сприятиме розвитку поліцейської освіти та науки на Харківщині.

Останнє редагуванняЧетвер, 08 серпня 2019 14:47