ВІЛ сьогодні – не смертельний вирок.

  • Читати 74 разів

У медіахабі Харківського пресклубу говорили про те, яка ситуація склалася з розповсюдженням ВІЛ-інфекції та СНІД у східних областях України.

Учасниками заходу були Катерина Задорожня - завідувачка поліклінічним відділенням Харківського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІД, Анжеліка Золоч - психолог благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя» та менеджер пенетиціарного напрямку цієї організації Костянтин Дмитрієв.
Катерина Задорожня зазначила, що ситуація з цими хворобами залишається складною. Останнім часом змінився склад «групи ризику», найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Так що, небезпека підстерігає будь-яку необережну людину, яка мала незахищений сексуальний контакт з малознайомим партнером. У цьому випадку лікар радить негайно звернутися в Харківський обласний центр профілактики и боротьби зі СНІДом. Вже існує екстрена допомога, медики зможуть вжити заходів, щоб інфекція не прижилася в організмі людини.
Доброю новиною є те, що сьогодні ВІЛ-інфікована осіба - вже не смертник. Вона цілком може прожити довге щасливе життя, вступити в шлюб і мати здорових дітей. Сучасна медицина пропонує комплексне лікування, яке дає відмінний результат. 
Про ситуацію у місцях позбавлення волі розповідав Костянтин Дмитрієв. За гратами теж є ВІЛ-інфіковані люди. Активісти «Мережі 100 відсотків життя» методом експрес-тестування виявили вже 291 особу з ВІЛ у колоніях. До кінця року планують завершити моніторинг у місцях позбавлення волі не тільки у Харківській області, а також у Луганській, Полтавській та Сумській.
Багато роботи також у психологів, тому що психологічна підтримка потрібна не тільки ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД та їх близькому оточенню. Анжеліка Золоч проводить і профілактичні бесіди, зокрема у школах. Психолог виявила, що майже ніхто з батьків не розмовляє відверто з підлітками. Делікатні теми батьки обходять стороною, юнаки і дівчата можуть щось прочитати в Інтернеті або почути від друзів. А можуть і не почути! Це хибна практика, потрібно більше спілкуватися з дітьми, говорити з ними на будь-які теми, тому що повна інформація може врятувати життя людини. І навпаки – відсутність елементарних знань може зламати молодій людині все подальше життя.
Нагадуємо цілодобовий всеукраїнський телефон довіри з питань ВІЛ / СНІД: 0 (800) 500-451, за яким будь-хто може звернутися по консультацію чи допомогу.

Останнє редагуванняЧетвер, 08 серпня 2019 14:44