Маріуполь - на кордоні між війною і миром.

  • Читати 63 разів

Прес-тур: «Досвід реформ у Приазовї» відбувся завдяки проекту Харківського прес-клубу MediaHubKharkiv, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

У перший день престуру до Маріуполя журналісти оглянули найбільші об’єкти, на які витрачалися бюджетні гроші останні три роки. Від Степана Махсми, секретаря Маріупольської міської ради, почули про вплив децентралізації на розвиток міста: безпекові, інфраструктурні та антикорупційні проекти.

Максим Бородін, депутат міської ради, розповів про досвід боротьби громадських організацій проти забруднення рідного Маріуполя. Він з командою розробляє проект громадського контролю за викидами промислових підприємств. Активісти зібрали 80 тисяч гривень і купили власну незалежну мобільну лабораторію, що працюватиме у місті цілодобово. 

Як розвивається підприємництво в прифронтовому Маріуполі, чи підтримують малий та середній бізнес держава і органи місцевого самоврядування,- йшлося під час зустрічі з представниками малого та середнього бізнесу. Успішні кейси від Марії та Сергія Бубнових – приватні підприємці, власники бізнесу з переробки та гуртового продажу сільськогосподарчої продукції; Володимира Каракулова, власника бізнесу з виробництва та продажу хлібобулочних виробів; Марини Черепченко, яка займається артбізнесом. Майстриня розписує сувенирні тетраподи.Конструкція тетраподів дозволяє розсіяти силу хвиль, змушуючи воду обтікати їх, а також запобігає зсуву ґрунту в море.

Закічився перший день туру відвертою розмововою про журналістські реалії Приазов»я. Ситуацію у медіа, свободу слова, інформаційну безпеку в регіоні обговорили під час бранчу з місцевими журналістами.

Другий день туру почався з відвідання національного парку "Меотида". Про його унікальність, особливості роботи в умовах воєнного часу, проблеми, завдання та надії його працівників, - розповіла керівниця парку Надія Долгова. "Меотида" – диво на землях промислового Донбасу.Вже четвертий рік його територія розірвана фронтом. Адміністрація парку, а також одна з його найважливіших частин - Крива коса - залишилися на окупованій території в Новоазовському районі. Працівники парку в грудні 2014 року покинули окуповану територію і налагоджують роботу з охорони природи Приазов'я на підконтрольній Україні території.

Під час спілкування з журналістами директор Благодійного фонду «Карітас Маріуполь» Ростислав Спринюк розказав, про міжнародну допомогу Донбасу: надання соціальних послуг, роботу благодійних організацій в Маріуполі та на лінії розмежування. Він поділився новиною, що для жителів»сірої зони» Донецької та Луганської областей починає виходити газета «Громада».

Про якість комунікації між владою та громадою в Маріуполі, говорили підчас зустрічі з громадськими активістами. Йшлося про запровадження інструментів прямої демократії в Маріуполі: громадські слухання, система петицій, громадські ради, проекти бюджету участі.

Завершився прес тур відвідинами театру ляльок. Говорили про те, як живеться закладам культури в Маріуполі.

Останнє редагуванняПонеділок, 05 серпня 2019 19:47