Хто отримає театральну премію

  • Читати 75 разів

У Харківському пресклубі відбулась пресконференція, присвячена формуванню лонг-листа претендентів на Незалежну театральну премію імені В’ячеслава Панченка.

Ініціатором створення такої премії став успішний театральний продюсер Роман Панченко– син заступника директора академічного театру ляльок В’ячеслава Панченка, дуже авторитетної у Харкові людини, унікального фахівця у галузі організації театральної справи. Напочатку минулого року В’ячеслав пішов з життя, і його син вирішив не просто увіковічнити ім’я батька, а й, як він сам каже, «подарувати місту стимул для розвитку театрального мистецтва, культури та краси». Ідея незалежної театральної премії була підтримана керівництвом Харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України (НСТДУ). Ії необхідність обґрунтовується ще й тим, що досі у Харкові не було власної суто театральної премії. І це при тому, що у місті діють шість державних театрів та більше тридцяти недержаних, але професійних театральних колективів – більше, ніж, навіть, у столиці. 
Положення про Премію передбачає «заохочування творчих, адміністративних і технічних працівників харківських театрів, виявлення кращих творчих робіт у різних жанрах театрального мистецтва, заохочування меценатства у театральній сфері, підвищення значимості соціальних проектів. Окрім оригінальних дипломів (авторська робота за спеціальним заказом), передбачена і грошова винагорода.
Перше вручення Премії за п’ятью номінаціями відбулося 6 вересня 2018 року у день народження Вячеслава Панченка. Дата залишиться незмінною і цього року, коли б В’ячеславу виповнилося 70. На прес-конференції Роман Панченко та голова Харківського міжобласного відділення НСТДУ, заслужений артист України Ігор Арнаутов розповіли, що правом висування на премію можуть скористатися не тільки ті, хто професійно пов’язані з театром, а й рядові глядачі. Саме з їх допомогою зараз у соціальних мережах Інтернету формується лонг-лист, йде голосування, за підсумками якого наприкінці серпня сформується шорт-лист, і вже комісія експертів визначить переможців.

У порівнянні з минулим роком поширилась кількість номінацій, та зросло коло партнерів, які теж приєдналися до заохочення відданих театру власними нагородами. 


Дивіться нашу трансляцію
:https://www.youtube.com/watch?v=nMS4r55o5Vw

 

Останнє редагуванняСереда, 31 липня 2019 11:16