Реформа вищої школи в Україні. Європейська архітектурна освіта в контексті європейських традицій.

  • Читати 14 разів

На цю тему у Харківському пресклубі розмірковували архітектор Олег Дроздов та учасниці його команди по Харківській школі архітектури Євгенія Дулько та Олександра Наріжна.

На іхній погляд, існуюча система вищої освіти в Україні за останні роки дещо змінилася, але по своїй суті залишилася радянською і не відповідає сучасним вимогам суспільства. Олег Дроздов, якого вже добрезнають у європейському та американському архітектурному світі стверджує, що успішним в Україні можна стати не завдяки вищій освіті, а скоріше всупуреч їй. Ще радикальніша перша проректорка Харківської школи архітектури Олександра Наріжна. На її думку, потрібно трансформувати існуючу систему освіти, а можливо й "підірвати" її з середини. Проект, який вони втілюють у Харкові - це акредитований в Україні заклад вищої освіти. Водночас , це хаб, де вибудувана система обміну інформацією та контактами, дискусійний майданчик досвічених архітекторів та початківців, в якому відроджена професійна комунікація та критичне мислення. Школа заперечує традиційну систему "майстер-підмайстер". Євгенія Дулько, яка координує навчальні програми стверджує, що 30 відсотків викладачів школи - іноземці. Переважно - це архітектори з Європи. 
Створення такого закладу - це прецедент не тільки для України, але й усієї Європи, -вважають учасники пресконференції.-Традиційна архітектурна освіта там також бюрократизована і не завжди мобільна.Олег Дроздов стверджує, що добре знає її, адже багато викладав у різних країнах. Тому проект свої школи вибудуваний як на основі власного викладацького досвіту, так і переваг та недоліків західної освіти.

Останнє редагуванняЧетвер, 11 липня 2019 14:12