Політична кав'ярня. За 10 днів до виборів.

  • Читати 27 разів

10 липня у Харківському пресклубі відбулася чергова дискусія в рамках проекту "Політична кав"ярня ".

 У ній взяли участь політологи  Юлія Біденко,  Олександр Романюк, Ігор ПоліщукОксана Бабаєва, політичні експерти Олексій Литвинов,  Володимир Рапопорт,  Олександр Амстиславський, Дмитро Ляховецький, психолог Максим Жидко, соціолог Александр Кизилов, виборчий омбудсмен по Харківській області громадянської мережі ОПОРА Харків Юрій Чумак, представники політичних партій, громадських організацій, кандидати в народні депутати України, міжнародні спостерігачі, журналісти. 
Учасники дискусії обговорили такі теми: 
-Вибори та інформаційна війна Росії. Ситуація навколо телеканалу Ньюс ван. Кому це вигідно?
-Самміт Україна-ЄС.Основні підсумки для ЄС та України та які сигнали подані Росії. 
- Програми партій та кандидатів. Чи зроблять українці усвідомлений вибір?
Учасники дискусії висловили припущення, що телеміст, анонсований російським державним телеканалом - це пряма провокація. Вона організована для того, щоб об"єднати проросійський електорат навколо Опозиційної платформи "За життя" і таким чином вплинути на вибори в Україні. Втім, підвищення градусу напруги навколо цього питання вигідне усім опонуючим сторонам, в тому числі й націоналістам, рейтинги яких починають зростати.
Самміт Україна-ЄС продемонстрував незмінність євроінтеграційного руху України та зацікавленості в цьому процесі з боку Європейського Союзу,- вважають експерти. Підписано ряд угод, які реалізуватимуться у наступні роки. Це забезпечує незмінність геополітичного курсу України. Однак, учасники дискусії помітили, що Президент Зеленський, на відміну від західних колег, занадто оптимістично оцінює власні мирні ініціативи по Донбасу.
Більшість кандидатів у депутати, як і багато керівників партій не читали своїх виборчих програм, - переконані учасники дискусії. Тому розраховувати, що будуть їх реалізовувати в парламенті не варто. При цьому не нестимуть ні політичної, ні правової відповідальності. Відповідно, розуміючи це, не читають програми й виборці. Вони переважно голосують, виходячи з власної симпатії до лідерів партій. Одна з причин цього - велика кількість учасників виборчого процесу та відсутність ідеологічних партій. Висновок - на майбутнє треба обмежити участь у парламентських перегонах новоствореним партіям. Адже, у нинішніх перегонах беруть участь, переважно, партії та блоки, яких ще пів року тому не існувало. У них і до цього часу немає обласних, районних, місцевих осередків.

Під час дискусії відбулося включення з Одеси керівника Інституту політичної інформації, автора популярного в Україні проекту IVote/ Я обираю Pavlo Kolotvin Павла Колотвіна, який розповів, що завдяки ресурсу вже 50 тисяч українців звірили свої політичні уподобання з програмами політичних партій.

Останнє редагуванняСереда, 10 липня 2019 15:14