"Політична кав‘ярня" обговорює поточну ситуацію в країні.

  • Читати 62 разів

Під час чергової дискусії у рамках проекту "Політична кав"ярня" Харківського пресклубу політологи, соціологи, правозахисники, представники громадських організацій, політичних партій та журналісти обговорили ситуацію в країні та регіоні напередодні парламентських виборів.

  Ключовими темами дискусії були обрані:

- Засідання Конституційного Суду України: якого рішення слід очікувати?
-Рейтинги найвпливовіших соціологічних груп. Які партії увійдуть в парламент?
- Напад на оператора телебачення Вадима Макарюка та його політичні й гуманітарні наслідки.
Учасники дискусії дійшли висновку, що перед Констутиційним Судом поставлене важке завдання. Зокрема, юрист та політик Ігор Швайкастверджує, що у жодної з сторін немає достатніх правових доказів як для розпуску парламенту, так і його існування. Тому Суду доведеться приймати політичне рішення,- вважає політолог Oleksandr Romanyuk Олександр Романюк.
В питаннях довіри до рейтингів соціологічних груп учасники дискусії розділилися. Одні вважають, що їм не варто довіряти, інші - переконані, що останні опитування, проведені напередодні президентської кампанії дають підстави для симпатій кільком соціологічним центрам. Соціолог Олексій Сердюк вважає, що довіряти потрібно тим організаціям, які використовують фахових соціологів та наукові методи ведення опитувань.
Учасники дискусії осудили напад на оператора телебачення Вадима Макарюка. Журналісти Роман Черемський, Віктор Козоріз, Дмитро Овсянкін та Андрій Войцеховський вважають це побиття підготовленим та показовим. І вимагають у поліції неупередженого рослідування. А політолог Олександр Романюк вважає напад політичною провокацією з добре продуманими наслідками, які відобразяться на результатах парламентських виборів.

Останнє редагуванняСереда, 12 червня 2019 14:42