У Харкові обговорили підсумки роздержавлення ЗМІ.

  • Читати 39 разів

У Медіа Хабі Харківського прес клубу обговорили підсумки роздержавлення державних та комунальних газет в Україні та роботу медіа колективів в умовах ринку. 

У дискусії взяли участь керівники районних та обласних газет Харківської, Донецької та Луганської областей, представники журналістських громадських організацій та медіа експерти. Фахівець з питань роздержавлення, головний редактор газети "Обрії Ізюмщини " Костянтин Григоренко розповів, що процес роздержавлення пройшли близько 80 відсотків комунальних газет та лише половина державних, що не можна вважати задовільним показником. Ситуацію він порівняв з країнами Європейської Союзу, де немає жодної державної чи комунальної газети. А ось в Україні під роздержавлення не потрапили видання "Урядовий кур"єр " та "Голос України ". В регіонах деякі районні, міські та селищні ради намагаються видавати власні газети, "ховаючи" їх під інформаційні бюлетені та порушуючи законодавство. Головний редактор "Селянської газети " Олександр Голуб розповів, що фінансове становище більшості регіональних ЗМІ вкрай важке. І назвав основні причини, серед яких погана робота Укрпошти, подорожчання та дефіцит паперу та слабкість газетного ринку. Голова Європейської медіа спілки Роман Черемський вважає, що в умовах інформаційної війни з Росією українським медіа потрібна державна підтримка Директор Старобільської "Телегазети " Євген Таратухін розповів про успіх свого видання, якому вдається залишатися прибутковим. А головний редактор газети "Наша Дружковка" під час прямого включення розповів про ситуацію з роздержавленням та особливостями конкурентної боротьби у Донецькій області. 
Учасники дискусії Медіа Хабі Харківського прес клубу дійшли висновку, що триває криза і на світовому медіа ринку. У більшості країн світу падають тиражі газет та знижується обсяг рекламного ринку. Однак, в Україні ситуація виглядає особливо гостро, що може призвести до закриття більшості друкованих видань уже в найближчі роки. Тому українським медіа треба шукати вихід у розвитку нових медіа.

Останнє редагуванняВівторок, 04 червня 2019 16:18