Досвід реформ на Буковині

  • Читати 56 разів

Журналісти Дніпропетровської, Житомирської, Луганської, Сумської, Харківської та Херсонської областей побували у прес-турі: «Досвід реформ на Буковині». Знайомились з кращими практиками в сфері децентралізації, місцевими громадськими та бізнес ініціативами. Дізнавались, як у регіоні допомагають ветеранам ATO і внутрішньо переміщеним особам.

Реформа місцевого самоврядування – одна з найбільш успішних реформ в Україні. Громадою проектів називають Глибоцьку ОТГ на Буковині.Учасники прес-туру відвідали сервісний центр МВС, місцевий центр зайнятості, кооператив «Добрі Ґазди» та перший на Буковині апітерапевтичний оздоровчий комплекс «Мівіра». На зустрічі з журналістами голова Григорій Ванзуряк, розповідав, як вдалося залучити іноземних інвесторів на прикладі села Михайлівка, яке входить до Глибоцької ОТГ. Тут вже більше року на місці старої лазні працює сироварня "Добрі Газди". Це кооператив і 30 родин з цього села здають сюди молоко. Кооператив «Добрі Ґазди» та оздоровчий комплекс «Мівіра» з»явилися на мапі громади саме завдяки інвесторам.

Толерантність – основа розвитку багатонаціональної громади, наголошували і мер Чернівців, і представники ОДА на зустрічах з учасниками прес-туру та місцевими медійниками. Журналістів з Донбасу цікавило, як живеться їхнім землякам вимушеним переселенцям. Чи змогли вони адаптуватися. ВПО потрібно дати право голосувати на виборах до місцевих органів влади – це піде на користь громадам, вважають буковинці.

Темі сучасної освіти була присвячена зустріч з ректором ЧНУ імені Ю.Федьковича Романом Петришиним. Багато говорили про можливості та виклики, що дає автономія вищим навчальним закладам і про розвиток університетської науки.

Під час відвідин редакції газети «Молодий буковинець» обговорили питання фінансової спроможності та управління регіональними ЗМІ. Також учасники прес-туру обмінялися думками з актуальних питань сучасної української журналістики.

Комфортне місто має бути комфортним для всіх, - вважає Оксана Драчковська, журналістка, блогерка, письменниця, членкиня комітету забезпечення доступності для маломобільних людей Чернівецької міської ради. Вона вже не перший рік бореться зате, щоб зробити доступними громадські місця Чернівців. Це була фінальна зустріч у поїздці на Буковину.

Прес-тур відбувся в рамках проекту Харківського прес-клубу MediaHubKharkiv за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Останнє редагуванняНеділя, 02 червня 2019 19:50