За 20 років існування в Україні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, свої заощадження повернули майже 2 млн осіб.

  • Читати 60 разів

Днями у Києві, з нагоди відзначення 20 річниці створення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, відбулася прес-конференція для регіональних засобів масової інформації.

Представники Фонду розказали про історію становлення системи гарантування вкладів в Україні, основні досягнення і виклики. За 20 років свого існування Фонд виплатив понад 93 млрд грн гарантованого відшкодування вкладникам 115 банків. Свої заощадження у межах гарантованої суми повернули майже 2 млн осіб. Не стали на завадіні світова фінансова криза 2008-2009 років, ні криза банківського сектору 2014-2017 років. За словами Андрія Оленчика, заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб,Фонд, сьогодні відповідає за ліквідацію 92 банків. До незаперечних досягненьустанови також варто віднести створення електронної системи продажу активів неплатоспроможних банків ProZorro, автоматизована система виплат та посилення норм захисту прав вкладників.«Сьогодні Фонд ставить перед собою нові цілі – наближення принципів вітчизняної системи гарантування до стандартів Директив ЄС. І мова не тільки і не стільки про підвищення гарантованої суми відшкодування, а і про розширення гарантій, удосконалення банківського нагляду, запровадження Фондом механізмів раннього втручання. Це, разом із удосконаленням роботи судової і правоохоронної системи та підвищенням рівня фінансової обізнаності громадян, дозволить підвищити довіру українців до банківської системи та не допустити повторення масштабів уже пережитих криз»,- наголосив пан Оленчик.

Як відомо, підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наша держава взяла на себе зобов’язання гармонізувати власне законодавство із нормами трьох Директив Євросоюзу 2001/24/ЄС/, 2014/49/ЄС, 2014/59/ЄС. Їхніми нормами, зокрема передбачено, що набуття іншими, ніж банки, кредитними установами участі у Фонді, підвищення граничного розміру відшкодування коштів за вкладами (сьогодні в країнах ЄС цей показник становить 100 тис. євро) та скорочення строку початку виплат відшкодування коштів вкладникам до 7 робочих днів.

Журналістам також представили програми, що реалізуються Фондом задля підвищення фінансової обізнаності громадян, та презентували нові освітні відеоролики, у яких подано інформацію про умови гарантування вкладів.

Останнє редагуванняП'ятниця, 26 жовтня 2018 10:13