Харківські медіа за підсумками двох моніторингів найбільш гендерно чутливі в Україні.

  • Читати 122 разів

В Харкові вперше відбулась гендерна медіа-кав'ярня, де було презентовано перше в Україні дослідження гендерної чутливості медіа.

На думку керівниці проекту Богдани Стельмах, харківські медіа тому одні з найбільш гендерно чутливих в державі, бо в місті працюють потужні організації, які займаються цією тематикою. Зокрема Центр гендерної культури. Під час своєї презентації пані Богдана наголосила на тому, що засоби масової інформації мають бути більш уважними до свого контенту, надавати виважену та збалансовану різними точками зору інформацію. Наразі доволі часто матеріали обходять увагою жінок-експерток та набагато рідше героїнями статей стають жінки. Це особливо показово в економічній тематиці та питаннях, що стосуються оборони та безпеки країни. Все це не лише підтримує гендерні стереотипи, а й формує у читацької аудиторії упереджене сприйняття людини в залежності від її статі.

Головні висновки, яких дійшли учасниці і учасники гендерної медіа-кав’ярні, це те, що задля забезпечення соціальної справедливості у цілому, та гендерної рівності зокрема, важливим є дотримання гендерного балансу в публікаціях, уникнення гендерно стереотипного і сексистського контенту, вживання фемінітивів на позначення назв професій, посад і видів діяльності.

Останнє редагуванняСереда, 16 травня 2018 09:30