Як місцеві перетворення відповідають потребам мешканців Чернігівщини?

  • Читати 141 разів

Відповідь на це непросте запитання шукали учасники прес-туру, який організовував Харківський прес-клуб.

Проект «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа» здійснюється при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується міжнародною організацією Інтерньюз та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). 


Як завжди у прес-турах журналісти дізнавалися про цікаві громадські та приватні ініціативи, що впливають на якість життя людей та громад. Перший пункт програми фермерське господарство «Напорівське». Без напору в аграрній галузі – нікуди,- переконаний Григорій Ткаченко, керівник господарства. Здається поговорили про все: досягнення і проблеми, молочне скотарство, рослинництво, ринок землі, енргоефективність. Фермер, який зробив себе сам, вважає, що попри складності, пов’язані з молочним тваринництвом отримувати реальні прибутки можна. Вкладати гроші в енергоефективні технології - варто. Відмова від використання традиційних джерел енергії дозволила господарству економити. Головна сировина – відходи рослинництва. У господарстві фактично спалюють те, чим раніше забруднювали навколишнє середовище. Григорій Ткаченко вважає, що потрібно розвивати внутрішній ринок, підтримувати дрібного та середнього землевласника. Тільки тоді можна очікувати на відродження українського села.

З реформою децентралізації на туристично-аграрній Чернігівщині знайомилися на прикладі двох громад - Батуринської та Кіптівської. Цікаво було дізнатися, які пріоритетні напрямки розвитку вони обирають. Батуринська ОТГ має на території Національний заповідник «Гетьманська столиця». Тут розглядають розвиток туристичної сфери як складову стратегії економічного розвитку об’єднаної громади. Активно готуються до фестивалю «Шабля», що планується в кінці червня. А ще, відчувають кадровий голод. На лікаря чекає 120 метрова відремонтована квартира.. Кіптівська ОТГ - одна «піонерів» на Чернігівщині» в сфері децентралізації, тут реалізується проект USAID: «Підтримка та розвиток сільських територій». У підсумку громада отримає інформацію щодо якості і кількості земельних ресурсів на її території, план раціонального використання земель з урахуванням природоохоронних вимог та потреб громади, підвищення ефективності використання земель та формування фонду земель комунальної власності. Володимир Кучма, очільник Кіптівської ОТГ, поділився досвідом поліпшення демографічної ситуації у громаді. Торік кожен новонароджений мешканець отримав 20 000 гривень. Цього року сподіваються, що малюків буде більше.

На дискусію: «Інформаційна безпека жителів прикордонного регіону» за участю профільних фахівців у Чернігівській області, прийшли небайдужі місцеві журналісти. Вони були стурбовані ситуацією, коли після чотирьох років війни в області є місця, які не покривають ні національні, ні місцеві мовники. Єдине джерело новин – районні газети, але чи цього достатньо щоб протидіяти інформаційній війні, яка ведеться проти України?

Нові виклики для держави і громадян – так можна назвати знайомство з проектами громадських організацій, що працюють з переселенцями та ветеранами АТО, членами їхніх родин, у тому числі – родин загиблих - ГО «Єдина родина» (об’єднує батьків і дружин) – найбільш зворушлива частина прес-туру.

Для власного розвитку (можна потрапити на цікавезний тренінг) журналісти пригледіли єдиний в Україні Освітній дім з прав людини. Це громадська спілка та однойменний освітній центр. Його місія – захист і просування прав людини через розвиток консолідуючого освітнього простору на базі Дому. Дім входить в Мережу Домів прав людини, яка об’єднує більше 100 правозахисних організацій у 13 країнах світу. Мережа захищає, підтримує та підсилює організації на місцях і заохочує їх до солідарності у сфері захисту прав людини. Пріоритет складають чотири напрямки роботи - свобода вираження поглядів, свобода об’єднання та свобода зібрань, а також саме право відстоювати права людини.

Останнє редагуванняЧетвер, 10 травня 2018 09:52