Досвід реформ на Львівщині

  • Читати 176 разів

Щойно повернулися з туру: «Досвід реформ на Львівщині», який організували Харківський та Львівський прес-клуби в межах проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа», що здійснюється за підтримки програми У-Медіа, виконується Інтерньюс Нетворк та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.

Реформування Збройних сил України – головне, заради чого їхали на Львівщину. Не кожен регіональний журналіст може похвалитися тим, що був у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Зазвичай його називають просто - Яворівський полігон.Тут проходять спільніміжнародні навчання «Щит миру» в рамках програми України та НАТО «Партнерство заради миру», У 1998 році участь в них взяли представники 18 держав, а в 2000році — близько 1600 військовослужбовців з 26 країн світу. З 2014 року, початку російської збройної агресії проти України, на полігоні активно тренуються підрозділи Збройних сил та Національної гвардії України.

Журналісти побували у мозковому центрі полігону - відділі контролю й планування підготовки підрозділів (RangeControl), побачили польовий вишкіл курсантів Національної академії сухопутних військ, навчальні стрільби з БТР-80, поспілкувалися звійськовими інструкторами з країн-членів Альянсу. На навчальних поляхспостерігализа ходом підготовки українських підрозділів інструкторами JMTG-U. На собі випробували нову систему харчування військовослужбовців. Дівчата – журналістки захотіли глянути, як там в казармах? Переконались: тепло і чисто. Військові показали типову, не останнього зразка. Хлопці-журналісти винесли свій вердикт, казарма як казарма нічого нового. Хоча зауважили, порівняно з часами їхньої служби побачене на МЦМБ – небо і земля.

Після полігону була не менш цікава тема – інвестиції. Говорили про них у цеху української філії німецької компанії “БАДЕР Гмбх” - одного з провідних світових виробників автомобільної шкіри преміум сегменту.Роман Матис, начальник управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації, розповів про інструменти, які використовує львівська влада для залучення інвестицій в регіон.

Закінчився перший день прес-туру у Львівському прес-клубі баркемпом: “Журналістські стандарти: як медіа не купитися на фейкову соціологію у виборчий період”? Під час розмови журналістів і соціологів обговорювали використання соціології у медіа та ділилися рецептами факт-чекінгу соціологічних досліджень.

Другий день прес-туру розпочався круглим столом у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України. Йшлося про бюджети об’єднаних територіальних громад Львівщини: джерела поповнення і статті витрат. Як бачать вирішення фінансових проблем у ОТГ, у яких є дефіцит бюджету.

Потім були зустрічі у кав’ярні «Кримська перепічка», що розташована в одному зі спальних районів Львова. Переселенці з Криму та сходу України розповідали про своє нове, тепер уже львівське, життя.Наталія Меньшикова, співзасновник, режисер і художній керівник театру “Domus”, переїхала з анексованого Криму.Вона розповіла, що театр був з доброю та теплою виставою «Метелики вільні» у Северодонецьку та Новоайдарі. Зараз збирають кошти на нову поїздку до Слов»янська та Краматорська щоб виставу про кохання побачили і тамтешні жителі. Пані Наталія переконана, що це сприятиме не тільки розвитку їхнього незалежного театру, але й вплине на розвиток культури в малих містах Сходу.

Оксана Новікова, власниця закладу «Кримська перепічка» ділилася досвідомстворення закладу не для туристів, а саме для львів’ян. У кав'ярні проводять дитячі та дорослі зустрічі, клуби за інтересами. За горнятком кави збираються також переселенці. В приміщенні є невеличка бібліотека. Відвідувачі безкоштовно беруть книги додому, приносять власні. Щосереди відбуваються уроки англійської мови. Їх безкоштовно веде американка, яка раніше жила у Криму.

Насамкінець журналісти відвідали соціальне підприємство “Рукомисли”, яке заснувала громадська організація “Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи”. Ценайвпливовіша жіноча ГО Львівщини. ЇЇ очільниця Любов Максимович, розказала, що "Рукомисли" допомагають жінкам, які опинились у кризовій життєвій ситуації. Тут їх навчають валянню з шерсті, розпису тканини і роботі по дереву. Після закінчення курсів жінки можуть залишитись працювати в майстерні. Для просування продукції СП "Рукомисли" запустило інтернет-магазин.

Останнє редагуванняСереда, 21 березня 2018 09:24