Реформи зрозумілі кожному

  • Читати 157 разів

Як місцеві перетворення відповідають потребам мешканців? Так називався прес-тур Харківщиною в рамках проекту «Реформи в Україні очима журналістів регіональних медіа», що здійснюється за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа) і реалізується міжнародною організацією Інтерньюз та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Журналісти з різних куточків України знайомились з об»єктами Харківщини, які з»явилися минулого року завдяки реформі децентралізації.  Було про що розказати, а головне показати, Олегу Чорнобаю, голові Пісочинської  селищної ради. Перший пункт програми -  Фізкультурно-оздоровчий комплекс, який урочисто відкрився  20 січня 2018.  Його збудували за рік і два місяці.Загальна площа 1402,8 кв.м., обладнаний системою вентиляції та кондиціонування. Тут працюватимуть секції футболу та міні-футболу, волейболу, бадмінтону, боксу, карате й самбо. Також проводитимуть тренування дві пісочинські дорослі футбольні команди й одна волейбольна. Крім того, всі охочі тримати себе у формі мають змогу займатися у тренажерній залі. Заняття для 640 учнів місцевої ДЮСШ  та шкіл Пісочинської селищної ради -  безкоштовні.

Не могла не вразити журналістів і новенька  школа, що відрилася першого вересня. Це перша школа, яку звели "з нуля" в Харківській області за останні 12 років і у рекордні терміни.Будівництво розпочалося наприкінці 2015 року. Як розповіла Галина Волобуєва,  директорка школи,навчальний заклад розрахований на 640 місць, п'ять перших класів заповнені на 100%. Серед першокласників - двоє дітей з особливими потребами.  У будівлі є пандус та ліфт, які дозволяють дітям з обмеженими можливостямимати безперешкодний доступ до всіх приміщень. Школу побудовано за найсучаснішими технологіями. Вона енергоефективна. Окрім утеплення, тут працює унікальна система опалення та вентиляції. Кожен світильник у школі – світлодіодний. В приміщеннях встановлено відеокамери, сигнал з яких виведено на пульт охорони. У молодшій школі антисколіозні стільці.

Потім учасники прес-туру повернулися з Пісочина в Харків, де відвідали найбільший в Україні Регіональний центр надання адмінпослуг, збудований за підтримки посольства США в Україні та USAID. Оксана Попова,  керівник центру, розказала,  що площа ЦНАПу - 6 тис. кв. м. Він розрахований на 320 робочих місць. Тут працюють представники близько 20 органів влади -  найбільш затребувані мешканцями міста та області. Робота  організована за принципом відкритого простору. Послугами можуть користуватися не тільки жителі Харкова і області, а й представники інших регіонів України. Також працюють консультативні «вікна» для іноземців та «молодіжне вікно». Будівля  пристосована для відвідувачів з обмеженими можливостями.

Влада Харкова вважає важливим створювати комфортне середовище в громадських місцях, де люди проводять багато вільного часу. Центральний парк культури і відпочинку ім. М. Горького дуже змінився після реконструкції. Тепер, це - кращий тематичний парк розваг в Україні, один з кращих в Європі. Це підтверджують нагороди і позитивні відгуки  відвідувачів, в тому числі користувачів Tripadvisor.Ідея парку продемонструвати громадянам можливості озеленення та благоустрою публічних просторів, новітні технології і тенденції в озелененні, проведенні культурно-масових заходів, екологічне виховання дітей. Парк складається з кількох тематичних зон, кожна оформлена в своєму стилі. У парку діють атракціони для будь-якого віку - від дитячих, до екстремальних.

Під час неформального спілкування на тему: «Журналісти і прес-служби. Чи можлива чесна гра на інформаційному полі?» з»ясовували: хто головніший журналісти чи прес-служби? Вирішили, що у кожного своя робота і виконувати її потрібно максимально якісно. Юрій Сидоренко, директор департаменту у справах інформації та зв'язків з громадськістю виконкому Харківської міської ради, поділився досвідом інформування про реалізацію проектів органів влади.

На другий день учасники прес-туру взяли участь у виїзному засіданні Харківського прес-клубу. Воно проходило у Зміївському районі на біостанції Харківського Національного університету імені Каразіна. Йшлося про те, як військові дії на Донбасі впливають на тваринний світ українського степу. Було оприлюднено звернення вчених-біологів до Міністерства екології та природних ресурсів України про необхідність перерахунку бабаків, найбільшої тварини наших полів. Під час флешмобу - День бабака, дізналися, що через 6 тижнів в Україну прийде весна і життя на Марсі є- так сказав бабак Тимко-3.

Надзвичийно цікавим було знайомство з волонтерським проектом АКЦентру – Олені Святого Миколая 2018 – свято на рубежі з війною. Волонтери бачать свою місію в возз'єднанні України, в розвитку місцевих ініціатив, в допомозі дітям - заради майбутнього країни. Ірина Гайова, Володимир Плясунов та Катерина Шутальова, розказали, що проект тривав 2 місяці - з середини листопада 2017 до середини січня 2018 року. Було отримано 1630 листів від дітей, що живуть уздовж лінії розмежування - Святому Миколаю. Виконували дитячі бажання небайдужі з усього світу - України, Канади, США, Іспанії, Італії, Німеччини, Ізраїлю, Мексики і Монако.

Завершився прес-тур зустріччю у Харківському Центрі розвитку місцевого самоврядування  на тему:  «Реформа місцевого самоврядування на Харківщині. Реалії та перспективи». Журналісти мали можливість поставити запитання фахівцям, які в них виникли під час прес – туру.

Останнє редагуванняП'ятниця, 16 лютого 2018 08:26