Про роздержавлення у запитаннях і відповідях

  • Читати 164 разів

У Харкові медійники з Дніпропетровської, Сумської, Харківської та Херсонської областей обговорилипроблемні питання реформування державних і комунальних ЗМІ.  

Тренінг відбувся в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Учасники змогли отримати відповіді на свої запитання безпосередньо умедіа-юристів Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП) Людмили Панкратової та Ігора Федоренка. Тренінг  був побудований на проблемних питаннях, які часто виникають у редакціях у процесі реформування, а саме: як вирішувати конфлікти, що виникають із засновниками, як правильно готувати статутні документи, як розподіляти частки у статутному капіталі, як зберегти права членів трудового колективу газети на участь у реформуванні. Крім того, учасники тренінгу отримали інформацію щодо вирішення майнових питань та трудових спорів.

Не оминули увагою і тему дотримання реєстраційних процедур. Йшлося про підготовку документів для державного реєстратора, визначення балансової вартості майна, формування та затвердження передавального акту, підготовку документів для зміни засновника ЗМІ як завершальний етап процесу реформування.

На прикладах ситуацій, що склалися в редакціях Розівської газети «Розінформ» та Оріхівської газети «Трудова слава» Запорізької області учасники тренінгу розглянули наявну судову практику, що стосується процесу реформування, дізналися про можливі варіанти правових дій у випадку, якщо рада відмовляється приймати рішення про вихід із співзасновників, правову процедуру звільнення редактора газети.

До завершення процесу реформуваннядержавних та комунальних ЗМІ.  залишилося обмаль часу. Він фінішує 1 січня 2019 року, тому наступний рік стане для багатьох вирішальним.Людмили Панкратова та Ігор Федоренко нагадали, що надають консультації редакціям на гарячій лінії проекту щотижня, у четвер, з 9.00 до 13.00 за телефоном 099-986-69-66.

Останнє редагуванняСереда, 13 грудня 2017 11:28