Інформаційний вісник проекту «Від Сходу до Заходу»

  • Читати 964 разів

У рамках проекту Ужгородського прес-клубу «Від Сходу до Заходу» тривають міжрегіональні прес-тури. 

За словами керівника проекту Ірини Брези, Ужгородський прес-клуб за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні організовує серію поїздок для журналістів з різних регіонів України з метою висвітлення потреб, сподівань, можливостей та мрій українців, яких розділяє відстань і аж ніяк не національні протиріччя чи культурні цінності.

Однією з причин недостатньо наповненого інформаційного простору України національно спрямованими, суспільноважливими темами є те, що регіональні ЗМІ, з яких отримує інформацію пересічне українське населення, більше зосереджуються на місцевій тематиці, не висвітлюють життя інших регіонів або ж переповідають "страшилки" про події в інших регіонах, поспішаючи за високими рейтингами. «Національні ЗМІ вже звернули увагу на об'єднавчі для України  матеріали, проте регіональні журналісти навіть при бажанні мають дуже мінімальні можливості побувати у відрядженнях в інших регіонах країни, зустрітися з громадою, активістами,владою, відвідати видатні місця та цікаві об'єкти, - каже Ірина Бреза. - Криза в Україні на всіх рівнях показала, що об'єктивна, повна, професійно підготована інформація здатна зробити більше, ніж заходи місцевої чи центральної влади».

  • Журналісти з Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Сумської, Херсонської та Одеської областей у рамках діяльності проекту Ужгородського та Тернопільського прес-клубів відвідали Тернопілля.

Окрім програми у Тернополі учасники прес-туру відвідали також найбільше в області за територією і приблизно третє за кількістю населення село Біла, яке є своєрідним соціально-економічним дивом. Тут всі вулиці освітлені і з інтернетом, сміття вивозиться, а сніг чиститься регулярно і навіть виходить своя кольорова газета. А європейський прапор над селом піднято задовго до Євромайдану.

Медійники поспілкувалися з волонтерами Логістичного центру допомоги бійцям АТО, побували у музеї політичних в’язнів та репресованих, спілкувалися з колегами та місцевої представникими влади.

  • 2-3 лютого одна з поїздок у рамках проекту «Від Сходу до Заходу» планується у Харків, де цікаву програму перебування вже підготував Харківський прес-клуб. Запрошуються журналісти із ЗМІ Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Волинської областей.

На Харківщині планується прес-тур у селище Гайдари, Зміївського району на біостанцію університету імені Каразіна, де щороку 2 лютого святкується День бабака. А також – знайомство з харківським планетарієм, відвідини Ландау-центру, знайомство з роботою потужної волонтерсьокї організації «Станция Харьков», що допомагають переселенцям, а також кілька інших пунктів насиченої програми.

  • Увага, анонс!

У понеділок, 26 січня, об 11:00 розпочнеться відеоміст між Львовом та Харковом на тему: «Медіа і війна: які стандарти журналістики найчастіше порушують ЗМІ, що пишуть про АТО, у Харкові та Львові?».

Учасники у Львові (відеоміст тут транслюватиметься у приміщенні Львівського прес-клубу,  пр. Т. Шевченка, 11, 2 поверх)

•    Микола Савельєв, головний редактор газети «Ратуша»;

•    Роман Онишкевич, директор інтернет-видання «Новий погляд»;;

•    Юрій Лобан, шеф-редактор інтернет-видання «Львівський портал» ;

•    Маркіян Лисейко, фотокореспондент УНІА «Укрінформ».

Учасники в Харкові:

•    Роман Черемський, журналіст, громадський активіст, перебував у полоні бойовиків «ЛНР» 4 місяці;

•    Володимир Ревенко, медіа-експерт, член правління ХОО НСЖУ;

•    Юрій Хомайко, медіа експерт, член правління ХОО НСЖУ.

Організатори заходу: Львівський і Харківський прес-клуби. Відеоміст відбувається у рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ).

Он-лайн трансляцію можна дивитися за такими адресами:

портал «Щоденний Львів»: http://dailylviv.com/ (у вікні «Прес-клуб-ГІТ»),

сайт Львівського прес-клубу:  http://pressclub.lviv.ua/

 

Проект  «Від Сходу до Заходу»  здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні

 

Останнє редагуванняНеділя, 25 січня 2015 16:01